Říjen 2016

Rakušané přešli na DVB-T2

27. října 2016 v 19:30 | Dominik Laga |  o medích
Tak je to tady, v Rakousku se od dnešního dne vysílá v DVB-T2. Je to nový vysílací standard, který pomůže rozvoji zemského digitálního vysílání. vyhodou DVB-T2 bude výrazné rozšíření TV programů a doplňkových služeb.
Složité bude akorát to, že Rakousko bude používat stejné kompresní standardy jako u DVB-T.
Doufám že se Rakousko nedohodne s Velkou Britání na šíření MTV Dance,nebo to bude ůplně k ničemu,protože nemám set top box s DVB-T2 a musel bych mít dekódovací modul registrován na Rakouského koncesionáře.

moje léto každý rok

24. října 2016 v 15:56 | Dominik Laga |  vodní radovánky
Přesto že v létě nikam na dovolenou nejezdím, občas si zaplavat jdu. Dříve jsem jezdil i do lázní, ale když slyším v každé léto řvát dětí našich sousedů, tak bych je nejraději poslal do haje, protože se nedá dívat po ránu na placenou TV. Nejlepší lék, jak se tomu vyhnout, je pustit si nějákou dance Music pořádně nahlas. Já to tak dělám, když mám v pokoji v létě otevřené okno, tak sousedům tam ze své hi fi soustavy pustím Daft Punk nebo Underwold, aby měli taky nějakou zábavu.Protože léto není jen o vyvalování v jednodílných nebo dvoudílných plavkách někde u moře nebo u bazénu, ale i festivalech elekronické hudby.ale jinak mě baví Nafukovat, plovací pomůcky jako kruh nebo rukávky, S vyplazeným jazykemS vyplazeným jazykemMlčícíMrkajícíprotože je to dobré na procvičování plicLíbajícíLíbajícíLíbajícíLíbajícíkdyby to šlo tak bych pozval na dovču z hudebních osobností členku Monrose Mandy Caspitro Michaela Jacksona Frediho Mercuryho, a osobností tv seriálů konkrétně z pohotovosti, Julianu Margulies představytelku sestřičky Carol Hathway, nebo Parminder Nagru představytelku doktorky Neely Rasgotry.

budoucnost TV NOVA

12. října 2016 v 8:52 | Dominik Laga |  o medích

Měla by si NOVA TV nechat prodloužit po roce 2025 licenci? já si myslím, že Nova už není co bývala. Vzpomínám na Novu ještě za Vladimíra Železného, kdy letěly seriály jako Pohotovost, Pobřežní hlídka a ze soutěžních pořádů třeba Rskuj, Kolotoč. To se uderem roku 2005 změnilo. samozřejmě že v demokratickém státě musi být kromě veřejnoprávních i komeční média, ale Nova tím že vysílá už 11 let. serialy jako je Ulice a Oridinace v růžové zahradě 2, tak tím se stává totalitní televizí.Samozřejmě že komunismus nechci, ale bral bych zpět Novu jaká byla v devadesátých letech minulého století. Nova by podle mě měla změnit generálního reditele nebo by jí Rada pro Rozhlasové a Televizní vysíláni neměla po roce 2025 prodlužovat licenci a na pozicích po Nově by se mohl objevit nějáký hudební Kanál.

Volby 2016

10. října 2016 v 8:05 | Dominik Laga |  ze světa politiky
Tak je to jasné. Letošní krajské a senátní volby vyhrálo hnuti Ano Andreje Babiše. Někteří lidé ho kritizují, ale většina lidí ho chce, protože je na tom ekonnomicky dobře. Možná bude hnutí Ano lepší než KSČM nebo ČSSD. Pan Babiš by mohl klidně prosadit zrušení rozhlasových a televizních poplatků a investovat do rozvoje silnic a dálnic v ČR. Také do zdravotnicví a rozvoje pracovních možností.
Doufám, že Miloš Zeman už nebude kandidovat na prezidenta a že tato koalice prosadí novelu zákona, která bude umožńovat volit i přes internet. Možná by to inspirovalo i generaci počítačových fandů jako jsem já. Doufám, že nebudou ohrožovat svobodu na internetu tak, jako v roce 2012 Nečasova vláda chtěla prosadit protiprátskou smlouvu ACTA.